Přírodní prostředky pro boj se zápachem z úst. Nepříjemný společník, kterého se můžete snadno zbavit 

Fotografie: Depositphotos

Zápach z úst je nepříjemný nejen nám, ale hlavně lidem, se kterými komunikujeme. Jeho příčiny jsou různé, ale existuje pár osvědčených rad, jak si s ním porodit pomocí přírodních produktů.

Problémem se špatným dechem trpí až polovina lidské populace. Často se také stává, že si toho sami nevšimnou, proto s tím ani nic nedělají. To ovšem negativně ovlivňuje vztahy s lidmi z jejich okolí. Ve většině případů může za tyto problémy nedostatečná ústní hygiena. Pokud je problém jinde, jedná se o onemocnění s názvem halitóza. Ke špatnému dechu ale přispívají také naše zlozvyky, jako například kouření. Ovlivnit ho ale mohou i potraviny, které konzumujeme a to hlavně česnek a cibule.

Problémem jsou zuby, ale i dásně

Zápach z úst mohou způsobit nejen problémy se zuby, ale také zánět v našich dásních. Pokud není naše ústní hygiena dostatečná, dochází na našem jazyku, zubech, ale i dásních k hromadění a množení bakterií. Kromě úpravy hygienických návyků je doporučeno si v případě nepříjemného zápachu nechat zkontrolovat zdravotní stav našeho žaludku a jater.

Fotografie: Pexels

Pokud jsme vyloučili zdravotní problémy, je možné do našich zvyků pár osvědčených přírodních receptů. Konzumace citrusových plodů podpoří tvorbu našich slin a dojde tak k významnému omezení množení nežádoucích bakterií v našich ústech. Zařaďte proto do svého jídelníčku pomeranče, citrony nebo grapefruity. Doporučuje se vynechat z jídelníčku naopak suroviny, které jsou suché, například sušenky nebo tousty. Ukládají se totiž na našich zubech a bakterie naopak podporují.

Domácí léčebné nápoje

Na přípravu detoxikačního nápoje budeme potřebovat 2 artyčoky, 1 citron a litr vody. Vše důkladně povaříme a denně si dopřejeme sklenici vzniklého nápoje. Tento nápoj užíváme pravidelně po dobu 10 dní. Pomůže nám k detoxikaci žaludku a jater a tím omezí nepříjemný zápach. Pomoci nám může také nápoj připravený z pampelišky, kurkumy nebo černého pepře.

Fotografie: Pexels

Pro své antiseptické a antibakteriální účinky je doporučeným pomocníkem také fenykl. Ten jednoduše vložíme do úst a několik minut žvýkáme. Dojde tím nejen k osvěžení dechu, ale také ke stimulaci tvorby slin. Stejným způsobem můžeme použít také listy petržele. Ta mimo jiné přispívá také k bělení našich zubů. Místo ústní vody je ideálním pomocníkem kokosový olej.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]