Potraviny, které můžete konzumovat a nepřiberete

obrázek:dumielauxepices.net

Neustále držíte dietu, snažíte se jíst zdravě, podle nejnovějších trendů, ale váha stále neubývá? Svého oblíbeného jídla se nemůžete ani dotknout, protože okamžitě přiberete nějaké to kilo a proces hubnutí tak může vypuknout od úplného začátku. Co když vám řekneme, že existují potraviny, které můžete jíst a nepřiberete. Jaké to jsou?

Salát

Je bohatý na kyselinu listovou a v jednom listu salátu najdete pouze tři kalorie. Takže jej můžete
konzumovat bez nejmenších výčitek svědomí.

Zelí, brokolice, květák

Tato zelenina je ideální ve chvíli, kdy chcete hubnout. Doporučuje se konzumovat dvakrát týdně.
Poskytuje totiž tělo živiny, které jsou důležité.

Červená řepa

Ta je bohatá na hořčík, chlor, betain, flavonoidy, jód, zinek, vitamíny, vápník nebo sodík. Chlor má jedinečné hypoalergenní vlastnosti, které pomáhají čistit ledviny a zlepšovat nadále jejich funkci. Navíc červená řepa pomáhá udržovat hladinu cukru v krvi a podporuje také hubnutí.

Cuketa

Je o ní známé, že snižuje váhu a zvyšuje nutriční hodnotu vaší stravy. Je dále také bohatá na vitamín C, draslík, folát, vitamín A, bílkoviny nebo vlákninu. Vyvažuje v těle také poměr slané vody, podporuje správné funkce střev.

Meloun

Má velmi nízký obsah kalorií, je chutný, takže je ideálním letním osvěžením. Navíc pomáhá také tělo hydratovat a podporuje eliminační procesy.

Popcorn

Chcete-li „hřešit“ pak si můžete dát popcorn. V šálku popcornu je asi jen 31 kalorií. Navíc obsahuje vlákninu, která pomáhá udržovat hladinu cukru v krvi a hladinu inzulínu ve stabilní hladině, snižuje vysoký cholesterol, brání před zácpou, pomáhá střevu. (popcorn musí být připraven doma – nejedná se o popcorn z obchodu)

Jablka

Jablka posílí imunitní systém a díky nim se budete cítit sytí po dlouhou dobu. Jsou také bohaté na draslík, vitamín C a spoustu dalších živin.

Okurka

Okurky se skládají v 95-ti procentech z vody, obsahují vysoké množství vitamínu K, vitamínu C, draslíku, mědi a manganu. Pomáhají také spalovat kalorie a také snižují otoky.