Pestrá strava a doplňky aneb posilte svou imunitu i v zimě

Zdroj obrázku: ESB Professional / Shutterstock.com

Přemýšlíte nad tím, co jíte, dodržujete zásady zdravého životního stylu, ale přesto vás každoročně postihne rýma a kašel? Zatočte s chřipkami a nachlazeními jednou provždy.

Vitamin C je základ

Jistě víte, že vitamin, který je pro naši imunitu nejdůležitější, je vitamin C. Ten se přirozeně vyskytuje v:

  • citrusech, 
  • kiwi, 
  • rybízu, 
  • jahodách, 
  • paprikách, 
  • květáku,
  • brokolici. 

Dbejte tedy na to, aby se ve vašem jídelníčku tyto druhy ovoce a zeleniny hojně vyskytovaly. Pro jistotu ale do svých denních rituálů zařaďte i vitamin D a zinek. Společně s vitaminem C totiž tvoří skvělé bojovníky, kteří posilují vaši imunitu. Abyste měli jistotu, že jsou ve vašem jídelníčku obsaženy všechny tři, zjednodušte si práci a pořiďte si lipozomální vitamín C+D3+Zinek. Snadno se užívá a zajistí vám dostatečnou ochranu před nachlazením.

Hlídejte si přísun antioxidantů

Máte přehled o tom, kolik antioxidantů svému tělu dopřáváte? Ačkoliv se o antioxidantech mluví v reklamách, ne každý si jejich pravidelný příjem hlídá. Když je řeč o antioxidantech, určitě stojí za zmínku glutathion. Nejenom, že se jedná o silný antioxidant, ale také navíc pomáhá aktivovat další antioxidanty. 

Glutathion vás tedy chrání jak před volnými radikály, tak pomáhá také aktivovat vitamin C a D a zvyšuje jejich účinek v těle. Pokud chcete posílit vaši imunitu, podpořit funkci jater a posílit svou psychiku, začněte pravidelně užívat lipozomální glutathion.

Teplý čaj a doplňky stravy

Až si budete během podzimu a zimy připravovat silné bylinkové a zázvorové čaje, spojte jejich popíjení také s užíváním doplňků stravy. Ty v lipozomální formě jsou nejúčinější, neboť se nejlépe vstřebávají. Specialistou na jejich výrobu je například firma Pure rituals.

Nepodceňujte význam pestré a vyvážené stravy v kombinaci s doplňky. Jejich kombinace může skvěle posílit vaši imunitu.