Obyčejná petržel je neobyčejným pomocníkem na problémy s močovými cestami

Petržel všichni dobře známe jako základ polévek. Víte ale, že je skvělým pomocníkem, když řešíte problémy s močovými cestami? Na první pohled zcela obyčejná zelenina v sobě ukrývá mnohem více síly, než si kdokoliv dokáže představit. Podívejme se společně na její hlavní unikáty.

Ideální volba pro močové cesty

Problémů, které se mohou objevovat, je celá řada. Příkladem jsou hlavně četné infekce, které způsobují to, že močení je bolestivé a pálivé. Také se mohou objevit problémy s tím, že chodíte na toaletu až příliš často, nebo celkem málo. Problémem však může být také nepřirozená barva moči. Vše jsou situace, kdy je třeba být na pozoru. A vše jsou také situace, které umí řešit nebo jim předcházet petržel.

Jak petržel využít?

Chcete řešit problémy nebo svým močovým cestám obecně prospět? Podívejte se na domácí přírodní lék, který vám prospěje. Jeho základem je právě obyčejná petržel, kterou doplníte několika dalšími ingrediencemi. Zde je kompletní výčet všeho, co budete potřebovat:

  • 250 g petržele
  • 250 g citronů
  • 250 g medu
  • 250 g olivového oleje

Příprava je velmi jednoduchá. Nejprve petržel oloupejte, omyjte, nastrouhejte a vložte do mixéru. K ní následně přidejte nakrájené oloupané citrony a potom i med a olej. Mixér na několik minut zapněte, dokud se nevytvoří celistvá hustá pasta. Ta je tím domácím lékem, který budete užívat. Vzhledem k množství ho budete mít i na několik týdnů. Proto ho skladujte v lednici, v uzavřené nádobě, při teplotě do 4 stupňů Celsia.

Užívejte každý den

Pokud se objeví problémy s močovými cestami, je vhodné užívat dvě dávky denně. Dávkou je jedna klasická čajová lžička. Jednu si vezmete ráno na lačno před snídaní a druhou před večeří. Pokud vás nyní žádné problémy netrápí a myslíte hlavně na prevenci, tak vám plně postačí pouze jedna lžička, kterou si dáte každý den ráno. Tuto léčbu samozřejmě lze doplnit i klasickými domácími zeleninovými vývary, kde petržel také nechybí.Řekněte ostatním, co si myslíte