Nejlepší způsoby, jak se zbavit plísňové infekce

Fotografie: Depositphotos
Plísňová onemocnění jsou nepříjemnou součástí života mnohých lidí. Objevovat se mohou kdekoliv na těle a přijít k nim ji celkem snadné. Plísňová infekce tak může potkat každého, i když se často nejedná o věc, kterou by se dotyčný chlubil. Poradíme vám, jak takové infekce zbavit, pokud se projevila i na vaší kůži či nehtech.

Kde se bere plísňová infekce?

Sauny, šatny, vlhká veřejná místa i ručníky. Přesně tam se plísňovým infekcím daří nejlépe, a je tak nepravděpodobnější, že si takový nepříjemný suvenýr přinesete právě z veřejného koupaliště nebo posilovny. Stačí si nevědomky vyměnit ručník či přijít do kontaktu s vysoce infekční odloupnutou kůžičkou. V první řadě je ale třeba si uvědomit, že plísňová infekce nemusí mít žádnou spojitost s vašimi hygienickými návyky. Ty mohou být v naprostém pořádku, ale tolik infekční mykóza si svou cestu zkrátka najde. Stud proto odložte stranou a nebojte se situaci řešit. Pokud ale víte, že je plísňová infekce záležitostí, která se týká vás nebo člena vaší rodiny, na zvýšenou hygienu je dobré brát zřetel. Dbejte zejména na to, aby nedošlo v domácnosti k záměně ručníků. Snažte se také nechodit úplně na boso do doby, než problém vymizí a vy plíseň úspěšně vyléčíte.

Jak poznat mykózu?

Mykózy, jak se odborněji říká právě plísňovým infekcím, se nejčastěji projevují na dlaních, chodidlech, prstech nebo v podpaží a ve vlasech. Mykóza se obvykle projevuje zarudnutím, svěděním a pálením kůže. Na kůži se ale mohou objevit i suchá místa, šupinky nebo puchýřky. I mykóza nehtů je nepřehlédnutelnou – ze zdravotního problému se pak stává i problém společenský. Věčné skrývání chodidel a nehtů v zavřených botách ale léčbě příliš nepomáhá, nošení otevřených bot se ale často lidé snaží vyvarovat. Včasné řešení problémů tak může situaci výrazně změnit a navrátit ženám i mužům ztracené sebevědomí. Nebojte se tak sáhnout po účinných přípravcích, které trh nabízí.

Jak se plísně zbavit?

Mykózy se nejčastěji léčí pomocí krémů, mastí a roztoků. Mezi účinnými a prověřenými krémy i kožními roztoky, jež s mykózou bezpečně zatočí, najdete i Canespor, o kterém se více dočtete na webu www.canespor.cz. Přípravek je určen jak k léčbě plísní nohou, tak k léčbě mykózy třísel či opruzenin. Jeho výhodou je i dostupnost bez lékařského předpisu. Jakmile se prvotní znaky plísně objeví, nezapomeňte situaci řešit ihned. Předejdete tím opakovaně se vracející infekci, a hojení tak urychlíte. Při nehtové mykóze navíc hrozí riziko úplné ztráty nehtu. Myslet je také třeba na to, že jsou plísňové infekce snadno přenositelné na další lidi, což je jedním z dalších důvodů, proč je dobré léčbu zahájit včas. V případě, že se vás plíseň týká, zkuste podpořit léčbu i zevnitř. Dobré je pak sáhnout po vitamínu C, rakytník či echinacee. Přispějete tak stimulaci vaší imunity. Přírodní cestou můžete léčbu podpořit potíráním postižených partií propolisem.