Léto patří zabydlení zahrady – co se vám bude hodit?

Fotografie: Depositphotos

Letní měsíce přímo vyzývají k přestěhování se na zahradu. Máme pro vás několik tipů na pomocníky, díky nimž si ji krásně zabydlíte. Zaměřte se na stolování, relaxaci a praktické sušení prádla.

Aby se i oči najedly

K létu patří hodování pod širým nebem a tolik oblíbené grilování. Vhod vám proto přijde sada talířů, která obsahuje talíře jak mělké, tak hluboké včetně dezertních. Budete připraveni na kompletní menu, jež si v letním pomalém tempu do sytosti vychutnáte. Talíře sada by měla splňovat 2 základní podmínky, abyste s jejím umýváním i ohříváním pokrmů měli co nejméně práce. V prvé řadě volte takové nádobí, které lze bez potíží mýt v myčce. Také se přikloňte k talířům, jež lze používat v mikrovlnné troubě. Díky tomu ušetříte čas, který můžete věnovat třeba relaxačním aktivitám.

Pro odpočinek i krásné opálení

Na zahradě by vám rozhodně nemělo chybět plážové lehátko. Zvolte takový typ, jenž se hodí k relaxaci na zahradě, u bazénu či na pláži. Velmi oblíbené je lehátko, které má 2 polohy – sed a leh. Jakmile se do něho pohodlně usadíte, stačí se mírně zaklonit a vaší vahou vás elegantně přenese do polohy vleže. Přitom jeho tvar zůstává stejný, není zapotřebí nikde nic nastavovat. Plážové lehátko vybírejte s ohledem na jeho skladnost, nízkou hmotnost, ideálně kovovou konstrukci a potřebnou nosnost.

Prádlo vonící létem

Také máte rádi nádherně vonící prádlo? Nic ho nevysuší lépe, než hřejivé sluneční paprsky a slabý větřík. Pořídíte-li si sušák na prádlo venkovní, o bezkonkurenční a efektivní vysušení se letní počasí postará samo. V čem spočívají jeho další výhody? Sušák vám poskytne sušící plochu až 60 m, čemuž odpovídá 5 pracích cyklů. Díky snadné přenositelnosti umístíte věšák zrovna tam, kde ho potřebujete. V jeho prospěch hovoří též snadné upevnění pomocí zemní objímky.