Jedlé nádobí představuje chytrý způsob pohoštění během večírků a oslav

Léto je před námi a spolu s ním přichází období, během něhož mnozí z vás jistě plánují uspořádat nějakou větší akci či oslavu pro své přátele a rodinné příslušníky. Pokud jste při podobných příležitostech dosud používali jednorázové nádobí z plastu, které následně zaplnilo celou popelnici, pak vězte, že se dá nahradit. Velmi chytré řešení totiž představuje inovativní jedlé nádobí.

Trendem je snaha omezit plastové a papírové jednorázové nádobí

Ještě před pár lety bylo jedlé nádobí naprostou výjimkou, pořídit se dalo opravdu jen ojediněle. Do Česka dorazil tento skvělý nápad relativně nedávno, dnes už se však dají jedlé lžičky, talíře, hrníčky, brčka a další pomůcky vhodné ke stolování koupit snadno, a to ve vybraných specializovaných obchodech a eshopech.

Proč zvolit právě jedlé nádobí?

Základní princip, pro který je jedlé nádobí dobré začít využívat, tkví v tom, že nevzniká žádný odpad, který by byl následně těžko zpracovatelný a zbytečně by mohl zatěžovat životní prostředí. Stačí si uvědomit, kolik plastů se dnes válí všude v ulicích, ale také v lesích, nemluvě o vodních plochách, oceánech atd. V jedlém nádobí si stejně dobře vychutnáte polévku, grilované maso či třeba nápoj. Poté jej můžete sníst, protože je vyrobené z plně stravitelných surovin. Vyrábí se například z pšeničných otrub, ale také zeleniny, potažmo těstovin, což platí třeba pro jedlá brčka. Jde o chytrý nápad, který ocení všichni alespoň trochu ekologicky smýšlející lidé, jimž záleží na životním prostředí.

Nemáte na jedlé nádobí chuť? Nevadí, dá se snadno zpracovat

Jedlé nádobí nemusíte nutně jíst. Dá se snadno kompostovat, oproti jednorázovému papírovému nádobí se na kompostu rozloží během cca jednoho měsíce, což rozhodně není nijak dlouhá doba. Je pravdou, že jedlé nádobí zatím není nejlevnější, s rostoucí poptávkou však ceny jedlých talířů, lžiček a brček výrazně klesají, takže se dá předpokládat, že se brzy stanou první volbou u mnoha strávníků a pořadatelů soukromých a veřejných akcí, kde se podávají nápoje a pokrmy.