Japonská tajemství pevného zdraví prozrazena

Tajemství pevného zdraví Japonců budiž prozrazeno! I tak by se určitě dal nazvat náš dnešní článek inspirovaný japonskou dlouhověkostí, která jistě neunikla ani vaší pozornosti. Skutečnost, že se Japonci dožívají úctyhodného věku, není žádným překvapením a oni sami svůj dlouhý život připisují zásluze zdravého stravování a ještě zdravějšímu životnímu stylu. Chcete vědět více? Pokud ano, určitě si nenechte ujít následující řádky, ve kterých si společně představíme ona japonská tajemství, za kterými se skrývá pevné zdraví, dlouhý život i postavička jako lusk. Tajemství Japonců budiž tedy odhalena!

Tajemství první: založte svou stravu na dobrých stavebních kamenech

Naučte se vařit doma. Jasně, stručně – nač to protahovat, když je tohle tajemství tak snadné? Zapomeňte na minutky v restauracích a místo toho svou stravu založte na rybách, sóje, rýži, zelenině a ovoci. Nemusíte se přecpávat, jíst se dá chutně, leč zdravě!

Tajemství druhé: dopřávejte si malé porce

Navštívili jste někdy japonskou restauraci? Pokud ano, pak vám jistě neuniklo, že vám na talíři donesou malou porci, která se sice na první pohled zdá zanedbatelná, ale k vašemu údivu vás dokonale zasytí. Japonci zastávají pravidlo, že podávané jídlo má nejen skvěle chutnat, ale i skvěle vypadat. Naučte se tedy jíst i očima a vsaďte na malé, leč vydatné porce.

Tajemství třetí: vařte rychle a lehce

Japonská kuchyně je rychlá a snadná. Často vaří v páře či na grilovací pánvi, cizí jim není ani vaření ve vodě či smažení ve wok pánvi. I tady se můžete nechat inspirovat a vybírat suroviny, které jsou zdravé a jdou rychle a snadno připravit.

Tajemství čtvrté: chleba nahraďte rýží

Japonský jídelníček se obejde i bez chleba, místo kterého je prakticky ke všem pokrmům podávána rýže. Ačkoli se o ní říká, že je hladová a i když se s ní nacpete až k prasknutí, stejně máte za hodinu hlad, věřte, že se díky rýži šikovně zbavíte nutnosti zatěžkávat svoje tělo moukou.

Tajemství páté: polévka hned po ránu

Pro Japonce je snídaně velice důležitá a rozhodně jí neodbývají. Chcete-li jít v jejich stopách, vsaďte na snídani v podobě misky polévky. Ta by měla být bohatá na probiotika, se kterými zkrátka ani nelze udělat chybu.

Fotografie publikována se svolením Stockimages FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]