Jaké jsou výhody konzumace manga?

obrázek:pixabay.com

Chutné a šťavnaté mango se objevuje na trhu sezónu co sezónu. Někomu chutná, někomu ne, jiný si jej ani nekoupí, protože pořádně neví, o jaké ovoce jde. Když okolo něj jdete v obchodě, pravděpodobně nepřemýšlíte, jak skvělé a obrovské přínosy pro lidské zdraví má každý jeden kousek. Mango je v podstatě králem ovoce. Je sladké, obsahuje spoustu vitamínů, minerálů a antioxidantů, které zajistí optimální zdraví. Co všechno umí?

Pomáhá při léčbě rakoviny

Výzkumy naznačují, že antioxidační sloučeniny v plodu pomáhají tělo chránit před rakovinou, konkrétně proti rakovině tlustého střeva, prsu, prostaty nebo proti leukémii.

Snižuje hladinu cholesterolu

Vysoká hladina pektinu, vlákniny a vitamínu C pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v těle.

Pomáhá čistit pokožku

Mango může být použito pro vnitřní i vnější využití. Pomáhá čistit ucpané póry a také eliminovat pupínky.

Zlepšuje zdraví očí

Jeden šálek manga dodává tělu 25 procent potřebné denní hodnoty vitamínu A, což přispívá k dobrému zraku a brání suchým očím.

Pomáhá s cukrovkou

Mango listy pomáhají normalizovat hladinu inzulínu v krvi. Jde o tradiční domácí lék, který zahrnuje listy ve vroucí vodě, které se namáčí přes noc a následně se konzumují ráno. Plody manga mají také poměrně nízký glykemický index, takže se hladina cukru nezvyšuje.

Zlepšuje trávení

Papája není jediným plodem, který obsahuje enzymy pro rozpad bílkovin. Existuje několik druhů ovoce a to včetně manga, které mají tuto zdravou kvalitu. V mangu najdete vlákninu, která pomáhá trávení.

Pomáhá imunitnímu systému

Velkorysé množství vitamínu C a vitamínu A v mangu pomáhá udržovat imunitní systém zdravý a silný zároveň.