Jak sledovat své pokroky a výkony u zdravého životního stylu?

Jistě znáte ta obecná doporučení, která říkají, že každý den máte spát zhruba 8 hodin kvalitního spánku a ujít 6 kilometrů nebo 10 000 kroků. Ale jak zjistit, jestli tyto věci splňujete a naplno makáte na svém zdraví? Řešení je jednoduché a navíc i poměrně elegantní. S fitness náramky můžete sledovat svůj pokrok a mít přehled o tom, jak se zlepšujete. A jak si vybrat ten správný a jaké různé funkce nabízí? To se dozvíte v článku.

Elegantní měření tepu, kroků, spálených kalorií a podobně

Fitness náramek vypadá jako drobný náramek, případně má podobu moderních digitálních hodinek. Na displeji se většinou zobrazuje čas a datum. To ale není všechno a po dalším poklepání nebo stisku jiných tlačítek si můžete zobrazit údaj o tom, kolik jste ušli kroků. Z tohoto čísla se může vypočítat i množství spálených kalorií, přičemž některé modely hodinek berou v úvahu i bazální metabolismus a k výpočtu přidávají i data vyplývající z vaší váhy a výšky. Praktickou funkcí je také měření tepové frekvence. Během cvičení si tak hlídáte, jestli jste v aerobním pásmu vhodném pro spalování tuků.

Jaké další funkce se mohou hodit

Některé lepší fitness náramky mohou být vybaveny GPS pro přesnější měření vzdálenosti. Řada modelů také hlídá kvalitu a délku spánku, takže můžete sledovat, jestli dobře a dostatečně spíte.

Fitness náramek je skvělým nápadem na dárek

Máte ve svém okolí někoho, kdo se věnuje zdravému životnímu stylu, snaží se být aktivní či se dokonce pokouší zhubnout? Ve všech případech dotyčnému jistě uděláte radost dárkem v podobně fitness náramku. Vzhled náramku může být minimalistický a může sloužit pro vyzkoušení funkcí. Jakmile si dotyčný vyzkouší sledování svých výkonů a pokroků, možná si bude chtít pořídit nový a lepší model.Řekněte ostatním, co si myslíte