Tenhle vitamín vykazuje 97% účinnost v ochraně proti komárům. Jeho účinné látky komáři vycítí v potu

Fotografie: Depositphotos

Komáři jsou velmi nepříjemný hmyz, který vám dokáže snadno pokazit letní večer nebo návštěvu lesa. Zbavit se jich však můžete snadno a zcela přirozeně.

Komáři jsou bohužel součástí horkých letních měsíců, a pokud rádi trávíte čas venku, pravděpodobně sami víte, jak nepříjemní dokážou být. Abyste se jich však zbavili, nemusíte utrácet za chemické prostředky nebo provádět jiné invazivní způsoby – skvěle vám dokážou pomoci 2 jednoduché způsoby, kterými je rychle odeženete, a to zcela přirozeným způsobem, říká doktorka Dominique Fontaine.

Osvědčený lék

Léto je bohužel často spojováno s nadměrným výskytem komárů, kteří vám dokážou velmi snadno pokazit příjemné večery a relaxaci na zahradě. A přestože jsou téměř všude dostupné repelenty, pro některé lidi mohou být stále problémem – ne každý totiž snáší vedlejší účinky těchto sprejů, jako je například chemický zápach, dobře. Proto se nabízí jednoduché a zcela přirozené varianty, včetně užívání vitamínu B1.

Vitamín B1, nazývaný také thiamin, je pro tělo nezbytný minerál, který je důležitý pro posílení imunity a boj proti stresu. Obvykle se nachází v potravinách, jako jsou hnědá rýže, vejce, ovesné vločky, játra, kvasnice, chřest a zelí – nemusíte se navíc obávat, že byste ho přijali příliš mnoho, protože případný přebytek lze snadno vyloučit močí, stejně jako jiný vitamín rozpustný ve vodě. Jeho účinky jsou navíc naprosto skvělé, protože způsobuje, že pro komáry již nebudete tak lahodní jako předtím.

Přestože výzkumy na toto téma nevedou k jednoznačnému závěru, rozhodně stojí za vyzkoušení, protože se jedná o zcela přirozený způsob, jenž nemá žádné vedlejší účinky. Ve skutečnosti ho vyzkoušelo mnoho odborníků, kteří ujišťují o jeho účinnosti. Kromě toho se užívání doplňků stravy s vitamínem B1 také doporučuje lidem s žaludečním bypassem, chronickým alkoholismem, anorexií a Crohnovou chorobou, protože tyto stavy snižují jeho hladinu v těle.

komár detail
Fotografie: Pixabay

Klíště musí ven co nejdříve a co nejšikovněji. S choulostivým procesem pomůže pinzeta s jemnými hroty

Domácí repelent

Abyste komáry udrželi od sebe co nejdál, můžete si také vyrobit vlastní repelent z přírodních ingrediencí. K jeho přípravě budete potřebovat následující:

  • vroucí voda,
  • ½ čajové lžičky vilínu,
  • 15 kapek čajovníkového oleje,
  • 15 kapek levandulového oleje.

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Nejprve ohřejte vodu v hrnci, nechte ji vychladnout a poté ji přelijte do lahvičky s rozprašovačem. Následně přidejte vilín, esenciální olej z čajovníku a levandulový olej a vše pořádně zamíchejte. Jakmile budete hotovi, můžete začít domácí repelent používat.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]