Firemní stravování – bonus pro zaměstnance

Většina z nás má závodní stravování spojeno s něčím, co nepřináší člověku žádný užitek, mimo zahnání hladu. Pravdou je, že nemálo jídelen připravuje pokrmy z polotovarů, ve výsledku tudíž hlad zaženou, ale nemají žádnou chuť či nutriční hodnotu. Z tohoto důvodu se vyplatí při výběru vhodného dodavatele zaměřit na kvalitu nejen nabízených služeb, ale i jídel.

Firemní stravování je nezbytné pro spokojenost zaměstnanců, což se projeví i na pracovních výkonech. Hladový člověk bude maximálně podrážděný, místo aby byl soustředěný. Vyvážené jídlo představuje nejen možnost zahnat hlad, ale rovněž doplnit energii. Jedná se o bonus ze strany zaměstnavatele.

Závodní stravování je bonus

Jídlo do firem by mělo být součástí každé slušné společnosti. Ovšem ze zákona má zaměstnavatel povinnost pouze umožnit se vám najíst v klidu, nikoliv daný oběd sponzorovat. V podstatě mu nezáleží na tom, zda si jídlo přinesete z domu nebo si skočíte do blízké restaurace. Mnoho lidí přežívá pracovní den i na polotovarech, jako jsou polévky z pytlíku. Ve větších firmách existuje možnost stravování se v závodní jídelně. Firemní stravování Praha zajišťuje pro své klienty jednak výrobu, ale i distribuci hotových a minutkových jídel, nechybí ani nápoje, přílohy či zmrzlinové poháry.

Zařídit pro své zaměstnance jídlo nemusí představovat problém. Jestliže na vás váš zaměstnavatel šetří každou korunu, a ještě je mu zatěžko odměnit vás různými benefity, jako je například dobrý oběd, je pravděpodobně čas popřemýšlet, zda takového „Skrblíka“ nevyměnit za někoho méně lakomého. Dnes je zcela běžné, že jsou zaměstnanci ve firmách odměňováni a motivováni nejen postupným navýšením platu, ale i získáním stravenek, permanentek, dárkových balíčků, a dalších poukazů. Dostávají příspěvky například na pojištění, stravenky, závodní stravování, svačiny a další.

Výhody závodního stravování

Pravidelné teplé obědy umožní pracovat lidem na plný výkon a moudrý zaměstnavatel to ví. Energii však člověk nezískává pouze z jídla, ale i odpočinku. Pravidelné stravování včetně přestávek doplní ztracenou energii a člověk se může lépe koncentrovat na svou práci. Sytý a odpočatý zaměstnanec logicky odvede i lepší práci.

Obrázek: pixabay.com