Dopřejte si relax v pohodlném a stylovém zahradním nábytku

Fotografie: Shutterstock

Pobyt na čerstvém vzduchu je báječně stráveným časem. To vám rádi potvrdí i lékaři. Ať už si jej nejraději užíváte na terase, balkoně nebo na zahradě u bazénu, zahradní nábytek je neodmyslitelnou součástí těchto chvilek zaslouženého relaxu.

Výběru zahradního nábytku věnujte čas

Jako u klasického nábytku do interiéru, je i při výběru venkovního nábytku třeba se zamyslet nad několika věcmi. Kromě toho, jestli máte v plánu kupovat relaxační, nebo ve vaší domácnosti oceníte spíše jídelní nábytek na zahradu, zvažte také materiál, styl, barvu, velikost a množství zahradního nábytku. Obchody nabízejí všechno, na co si jen vzpomenete. Stačí proto hledat. A jistě najdete to pravé pro vaši terasu či zahradu.

Máte početnou rodinu nebo často pořádáte zahradní party a sedánky s přáteli na balkoně? Pak je rozhodně lepší koupit potřebný počet jídelního nábytku najednou. Dodatečné dokupování s sebou totiž nese riziko, že už model z dané kolekce neseženete nebo to, že se nové kusy budou od starších opotřebením vzhledově lišit

Lze sehnat pohodlný zahradní nábytek v luxusním designu za přijatelnou cenu?

Možná vás to překvapí, ale krásný a designový zahradní nábytek vás skutečně nemusí stát polovinu ročního rozpočtu vaší rodiny. Jeden z obchodů, který nabízí široký sortiment překrásného venkovního nábytku za přijatelné ceny, naleznete třeba na následujícím odkazu https://hop-sport.cz/zahradni-nabytek/. Stačí se rozhlédnout po vaší zahradě či terase a rozhodnout se, jaký typ sedacího nábytku, v jakém stylu a provedení bude danému prostoru slušet nejvíce.

Cena se samozřejmě odvíjí také od materiálu, z něhož je nábytek vyroben. I v tomto ohledu ale v kamenných a internetových prodejnách narazíte na velmi kvalitní zahradní nábytek za přijatelné ceny. Mezi nejlevnější materiály patří umělá hmota či umělý ratan. V případě křesílek a lehátek pak cenově nejpřístupnější kousky naleznete v hliníkovém provedení ve spojení s textilním sedákem. Na druhé straně cenového spektra pak narazíte na překrásný zahradní nábytek z dřevěného masivu, přírodního ratanu či ozdobných kovů.

Relaxační, nebo raději jídelní zahradní nábytek?

Nejde sice o shakespearovskou otázku, přesto byste si na ni měli ještě před pořízením nového zahradního nábytku odpovědět. Zamyslete se, jakým způsobem čas na zahradě nebo balkoně nejčastěji trávíte. Pokud rádi grilujete nebo si na čerstvém vzduchu vaše rodina od jara do podzimu pravidelně dopřává brunch, místo na balkoně pravděpodobně raději zaplníte stylovým ratanovým setem jídelního stolu s židlemi. 

Znamená pro vás a odpočinek a relax spíše to, že se natáhnete do houpačky a opalujete se nebo si na polohovatelném křesle přečtete oblíbenou knihu? Pak zavítejte do kategorie relaxačního nábytku. Mezi bestsellery tam kromě křesílek a lehátek najdete například plně funkční a vysoce odolné venkovní sedací soupravy i se stínidlem. Zamilujete si ale i velká vícemístná lehátka z umělého ratanu. Díky pohodlnému polstrování a stahovacímu zastřešení si venkovního lenošení letos můžete užít opravdu dosyta.