Detoxikace organismu aneb Zbavte své tělo škodlivých látek

Zatímco uklidit po sezóně ve skříni a protřídit sklep je pro nás samozřejmé, na očistu našich organismů mnozí z nás zapomínají. Přitom šetrnou a účinnou detoxikací prokážeme velikou službu našemu tělu, budeme se cítit lépe i psychicky, a dokonce si celý proces dost možná zamilujeme.

Tělo není popelnice

Pravděpodobně nikdo z nás se nemusí moc dlouho zamýšlet nad tím, čím svému tělu škodí. Ať už jsou to cigarety beroucí sílu našim plicím, alkohol, kterým zaměstnáváme játra, nebo prostě jen tučné, přesolené a nezdravé jídlo, které nedělá dobře žaludku, ale chuťové pohárky ho vyhledávají. Nikdy ale není pozdě začít a dopřát tak organismu odpočinek, který si zaslouží, a dokonce si o něj možná i žádá. Nevysvětlitelná únava, podrážděnost i skleslost? Přesně takové mohou být varovné signály toho, že naše tělo je už prostě přesycené tím, co mu dodáváme. Jakoby snad volalo o pomoc. Na místě je pak tedy celková detoxikace organismu.

Jak detoxikovat organismus?

Ať už nás k očistě dovedly okolnosti, nebo si sami přejeme postarat se o svou tělesnou schránku co nejlépe, je důležité vědět, jak na to a kudy naopak cesta nepovede. V první řadě je důležité vzdát se věcí, o kterých víme, že jsou špatné – zahodit cigarety, zapomenout na alkohol a stravovat se zdravými potravinami. V nejideálnějším případě je samozřejmě vhodné si nový životní styl udržet trvale. Samotnou očistu mají na starosti právě orgány, které nejvíce zaměstnáváme škodlivými látkami a tak je vhodné doplnit detox těla o vybranou metodu, která dopomůže orgánům oprostit se od toxinů.

Co ocení játra a za co poděkují ledviny?

Účinná detoxikace organismu je složitý proces, který se týká celého těla. Proto je třeba podpořit správnou funkci všech orgánů.  Zatímco k regeneraci jater se nejčastěji využívá ostropestřec lékařský, detoxikační účinek směrem k ledvinám má všemi známá pampeliška lékařská. Jitrocel vejčitý má velký obsah vlákniny, který sice nedokáže zpracovat trávicí systém, ale hojně ho využije střevní flóra. Hodí se tak proto k očistě střev. Nejúčinnějším způsobem, jak do těla dostat všechny potřebné látky v bylinách obsažené, je užívání tinktur.

Co od očisty těla čekat?

Vlivem účinné detoxikace, která nespočívá v drastických dietách či nevhodných doplňcích stravy, u kterých například neznáme přesné složení, bychom se měli cítit již během kúry lépe. Jaké jsou tedy přínosy detoxikace? Měli bychom cítit příval nové energie a pozitivní změny ve fyzické i psychické oblasti. Jednorázová očista nás ale dlouhodobě nespasí. V první řadě je trvalý zdravý životní styl – strava, ve které jsou rozloženy všechny důležité makroživiny, dostatek pohybu, pobytu na slunci i tekutin. Právě čistá voda totiž pomáhá odplavovat z těla toxiny a s detoxikací organismu jde ruku v ruce.

Detoxikace sice působí trochu jako věda, a také to trochu věda je, ale jakmile ji jednou vyzkoušíte a pocítíte na sobě její účinky, zamilujete si cítit se dobře. A třeba vás navede na úplně novou cestu v péči o vaše zdraví.
Řadu dalších užitečných tipů, které vás dovedou ke správnému očištění těla, najdete na stránce https://www.detoxikace-organismu.info.