5 spotřebičů, které vám pomohou se zdravým vařením

Fotografie: Shutterstock

Léto se rychle blíží a stejně jako každý rok pravděpodobně chcete zhubnout do plavek. O štíhlý pas a zdravou hmotnost bychom se ale měli snažit během celého roku. Naštěstí existují kuchyňské spotřebiče, které vám s tím pomohou. S jejich použitím si můžete užít zdravé pokrmy, které budou skvěle chutnat a zároveň vám pomohou zhubnout pár přebytečných kilogramů. Mezi spotřebiče patří:

  • univerzální robot,
  • tyčový a smoothie mixér,
  • pomalý fritovací hrnec,
  • odšťavňovač.

Univerzální spotřebič, kde máte vše v jednom

V první řadě si můžete pořídit pomocníka, který skrývá hodně funkcí v jednom. Kuchyňské roboty jsou skvělou investicí. Můžete je použít při vaření, pečení, pro nápoje i mletí masa. Záleží pouze na modelu, do kterého se rozhodnete investovat. V každém případě se vám vyplatí.

Mixér pro omáčky i smoothie

V tomto případě máte několik možností. Pomocí tyčového mixéru připravíte krémové polévky nebo omáčky. Se stolním nebo smoothie mixérem si připravíte vynikající a velmi zdravé nápoje i mnoho dalšího. Rozdíl je hlavně ve velikosti nádoby, protože u stolního mixéru je mnohem větší nádoba i výkon.

Pomalé hrnce pro lepší chuť

Pomalé vaření je jedním ze způsobů, jak zhubnout a dopřát si vynikající jídlo bez velké námahy. Jednoduše tam vložíte hovězí (nebo jiné) maso a necháte ho pomalu vařit po mnoho hodin. Díky tomu budete dokonale měkké, lahodné a zdravé.

Zdravé smažení

Ne, není to nesmysl. Fritovací hrnce vám pomohou se zdravým smažením. Do mnoha modelů totiž nemusíte přidávat olej. Užijete si ale stále své oblíbené řízky nebo hranolky. Jen se nemusíte obávat nadbytečného tuku, který by kazil vaše snahy o štíhlejší pas.

Odšťavňovač pro zdravé nápoje

Ovocné i zeleninové šťávy jsou v obchodě velmi drahé. Naštěstí si je můžete připravit v pohodlí domova. Užijete si vynikající chuť, obrovské množství vitamínů a budete moci sami experimentovat s nejrůznějšími kombinacemi ovoce a zeleniny.