5 důvodů, proč se už nikdy nenapijete z balené vody

obrázek:boredomtherapy.com

Pravidelná hydratace organismu je nesmírně důležitá pro zdravý způsob života. Jak však tělo hydratovat, abychom neubližovali životnímu prostředí? Jednoduše. Pořiďte si kvalitní láhev na vodu, buď z recyklovaných materiálů, z kovu či borosilikátového skla a do ní si vodu vždy natočte z kohoutku. Voda z kohoutku je stejně kvalitní jako voda pitná zakoupená v obchodech. Samozřejmě, že si čas od času můžete zakoupit vodu minerální, ale běžně používejte svou láhev, ušetříte tak naši planetu.

Plastové lahve nejsou udržitelné

I když se část plastových lahví zrecykluje, netýká se to veškerých plastových lahví. Navíc při výrobě lahví se používá mnoho chemikálií a fosilních paliv a nejsou biologicky odbouratelné. Jejich používání prakticky nemá smysl. Proč si koupit pitnou balenou vodu, když si ji můžete načepovat doma?

Drahá voda!

Stejná otázka vás napadne i u tohoto bodu, proč si budete kupovat drahou vodu v obchodech, když si ji můžete pořídit za pár korun doma? Základem je rozeznávat mezi vodou pitnou, minerální a kojeneckou. Pitnou vodu zakoupíte i balenou, ale splňuje stejné standardy jako ta z kohoutku, voda minerální je bohatá na minerální látky a voda kojenecká? V několika českých regionech splňuje voda z kohoutku dokonce standardy vody kojenecké!

Mnoho lahví obsahuje toxiny

Plast je plast, co si budeme povídat a pro jeho výrobu se používají chemikálie a další látky, které se uvolňují do potravin či vody, které v sobě uchovávají.

Voda vždy a všude

Díky tomu, že budete mít svou vlastní láhev na vodu všude sebou, se nemusíte bát nedostatku vody. Můžete si ji totiž načepovat i na cestách kdekoliv z kohoutku. Nemusíte planetu zamořit dalšími zbytečnými plastovými obaly.

Vhodná designovka

Láhev na vodu může posloužit i jako vhodný zajímavý dárek, který potěší a má praktický účel. Dnes se již vyrábí množství lahví na vodu se zajímavým designem.