Účinná přírodní antibiotika, na která není nutný předpis od lékaře

Máte zafixováno, že pro léky musíte jenom do lékárny? Rozhodně ne. Existují také přírodní antibiotika. Která to jsou? Máme pro vás výčet hned 10 takových, které je dobré mít doma při ruce. Hodí se jak ve chvíli, kdy hledíte na prevenci, tak i ve chvíli, kdy budete chtít zatočit s určitou nemocí.

Grapefruit

Známé as pro někoho kyselé ovoce, které se hodí mít po ruce. Kromě samotné dužiny jsou unikátní samotná jadérka. Extrakt z nich si dokáže poradit s více než 800 viry a bakteriemi. Unikátní síla.

Echinacea

Poslední roky se jedná o velmi skloňovanou bylinu. Jak by také ne, když taktéž patří mezi unikátní přírodní antibiotika. Má hlavně antibakteriální účinky, stejně jako umí dobře bojovat proti různým virům.

Zelí

Něco na první pohled obyčejného, ale přitom velmi silného. Používali ho už i námořníci na svých plavbách. To proto, že má mnoho vitamínu C, který je antioxidantem, umí posilovat obranyschopnost a také pomáhá při nachlazení.

Oregano

Můžete použít třeba klasické koření, stejně jako i oreganový olej. V obou případech jde o skvělá přírodní antibiotika, která si poradí s plísněmi, houbami, stejně jako s různými parazity v organismu.

Kokosový olej

Zaměřte se hlavně na jeho kvalitu. Měl by být takzvaně extra panenský. Pokud toto zajistíte, může vás skvěle chránit před bakteriemi a viry. A co více – pomáhá také v boji proti špatnému cholesterolu.

Jablečný ocet

U nás se moc nepoužívá, což je škoda. Chuťově má mnohem lepší využití než klasika. Navíc má i lepší účinky, pokud jde o lidské zdraví. Kladem je to, že je to přírodní antibiotikum s antiseptickými vlastnostmi.

Kvašená zelenina

Máte ji rádi? Potom ji rozhodně nepřestávejte jíst. Kvašená zelenina je to pravé hlavně pro vaše střeva. A jak známo, jejich dobrá mikroflóra dokonale prospívá lidské obranyschopnosti.

Česnek

Překonejte jeho vůni a budete si jisti, že budete zdraví. Je vhodný nejenom jako prevence, ale i jako léčba běžných nachlazení. Můžete si ho dát i samotný, třeba v kombinaci s medem, který eliminuje štiplavost.

Med

Jak jsme zmínili výše, klidně ho přidejte k česneku. Nebo si ho dejte jenom tak. Není to špatné, protože pokud je opravdu kvalitní, umí obecně prospět celému lidskému organismu.

Kurkuma

Koření typické žluté barvy, které rozhodně nezapomínejte přidávat do exotických pokrmů. Skvěle je ochutí a také zajistí, že budete lépe bojovat proti bakteriím i virům. Zkuste to.Řekněte ostatním, co si myslíte