Šípek je skvělý přírodní pomocník. Posílí imunitu a tělu dodá energii

Šípek je rostlinou, která je velmi často podceňována. Ale přitom neprávem. Zjistěte, co všechno dokáže s vaším zdravím. Je toho více než dost, a tak je dobré mu věnovat pozornost. Jak ve chvíli, kdy máte zdravotní problémy, tak i ve chvíli, kdy chcete myslet na prevenci. V lidovém léčitelství se používá odnepaměti, ale je třeba dodat, že poslední roky se na něj zapomíná, jelikož se jeví jako moc obyčejná rostlina.

Má mnoho prospěšných látek

Začněme tím, kolik prospěšných látek obsahuje. Je jich opravdu mnoho. Základem je rozhodně vysoký obsah vitaminu C. Dále nelze zapomínat ani na vitamíny B, P nebo K, či na provitamin A. Obsahuje i dostatek sodíku, taninu, flavonoidů, kyseliny citrónové a jablečné, pektinu a éterických olejů. Ani tím nekončíme, protože šípek má také zajímavý obsah bílkovin, stejně jako třeba uhlohydrátů.

Prospěšných účinků má více než dost

Nyní se můžeme podívat na to, jaké má prospěšné účinky. I těch je více než dost. Dokáže zlepšit krevní oběh, umí čistit krev, stejně jako pomáhá ženám při problémové menstruaci. Také je doporučován ženám kojícím, které díky tomu mohou vysoký obsah vitamínu C předávat svému děťátku.

Hodí se také při trávicích obtížích. Umí normalizovat činnost střev, zlepšuje trávení jako takové, má příznivý účinek v případě gastritidy, stejně jako nelze opomenout ani to, že pomáhá v případě průjmů. A to dokonce i jako skvělá prevence. Dále pomáhá tomu, že eliminuje záněty močových cest, eliminuje tvorbu ledvinových a močových kamenů a optimalizuje vylučování.

Zapomínat nelze také na to, že je i velmi dobrým antioxidantem, což znamená, že z těla pomůže vyloučit vše, co je v něm nežádoucí a co v něm nemá být. Dále výrazně zlepšuje lidskou obranyschopnost, a tak se hodí hlavně ve dnech, kdy hrozí chřipkové epidemie.

Jak šípek užívat? Zkuste třeba čaj

Můžete si ho natrhat a nasušit, stejně jako je možné ho již koupit. Třeba v lékárně. V onou případech bude dobrým základem na čaj. Pijte ho každý den a už za pár dní na sobě můžete pocítit pozitivní změny.Řekněte ostatním, co si myslíte