Rozumná konzumace špeku může být zdraví prospěšná

Vyznat se v tom, co je dobré a co ne, nemusí být jednoduché. Takový špek byl roky na seznamu špatných potravin. A nyní? Ukazuje se, že rozhodně není tak škodlivý, jak si mnoho lidí dříve myslelo. Podle vyjádření řady odborníků je dokonce zdravý prospěšný. Pokud jste se mu dlouho vyhýbali, je nejvyšší čas ho opět zařadit do svého jídelníčku.

Mastnota, která je prospěšná

Špek je velmi mastným pokrmem, což nemusí být vždy na škodu. Obsahuje totiž velmi mnoho mastných kyselin, které lidské tělo potřebuje. Dokonce se ukazuje, že jejich hodnota je velmi podobná číslům z potravin, jako je třeba olivový olej, nebo maso z lososa. To znamená jediné. Možnost nahradit tyto potraviny něčím, co má u nás dlouho tradici.

Chrání lidské tělo

Špek má pozitivní vliv také na ochranu našeho těla a vnitřních orgánů. Pokud se podíváme na hlavní oblast, kde dokáže pozitivně působit, tak musíme říci, že je to oblast našeho srdce, ale i krevního oběhu. Dále nelze zapomínat na to, že špek je také velmi prospěšný jak pro naše svaly, tak i pro naše tkáně.

Eliminuje zdravotní problémy

Dokonce může být doporučován ve chvíli, kdy člověk trpí různými zdravotními problémy. Špek je dobrým pomocníkem třeba ve chvíli, kdy trpíme bolestmi kloubů. Látky v tomto pokrmu obsažené dokážou mírnit záněty a zlepšovat i funkčnost kloubů jako takových. Jak v předchozím případě, tak i v tomto o něm můžeme hovořit i jako o dobrém pomocníkovi v případě prevence.

Důležitou roli má množství

Pozor však na fakt, že špek má také negativní vliv. Může zvyšovat cholesterol a přispívat k nadváze. Roli proto hraje jedna jediná věc. To, kolik ho jíme. Pokud se stane běžnou součástí zdravého a vyváženého jídelníčku, rozhodně neuškodí, ale naopak pomůže. Pokud na něm stravovací plán založíte a budete ho jíst denně, a to navíc v enormním množství, není nic výjimečného, že negativa převýší pozitiva. I proto se o něm roky mluvilo jako o něčem špatném.


Řekněte ostatním, co si myslíte