Proč se vyplatí kruhový trénink?

ženy v posilovně cvičí dřepy
Fotografie: Pexels

Pokud chce být člověk zdravý jak na těle, tak i na duši, měl by se nejen dobře stravovat, ale také adekvátně hýbat. Je totiž dokázáno, že pasivní lidé trpí mnoha zdravotními problémy. Pohyb může mít celou řadu podob. Mezi ty nejefektivnějších patří kruhový trénink.

Oč se jedná?

Co je to kruhový trénink? Jde v podstatě o intervalové cvičení, které se provádí ve vysoké intenzitě. Součástí cvičení jsou jak kardio a funkční trénink, tak i silový trénink. Cvičenec během hodiny vystřídá 10-15 stanovišť, což mu umožní zaměřit se na všechny svalové partie a tím rovnoměrně posílit celé tělo.

Cviky se provádí s vysokou intenzitou, a proto také trvají pouze 30 vteřin. Po odcvičení si člověk na chvíli odfrkne a následně pokračuje na další stanoviště. Po absolvování celého kolečka se začíná nanovo. Takovýchto koleček cvičenec udělá 3-6. Záleží na náročnosti tréninku. Čím více kol, tím lepšího efektu se dosáhne.

Kruhový tréning má své kořeny v USA a odtud se rozšířil do celého světa. V současnosti se jedná o velice populární cvičení pro všechny věkové kategorie i pohlaví.

Je vhodný i pro začátečníky

Kruhový trénink dokáží ocenit nejen zkušení sportovci, ale také lidé, kteří doposud nemají s cvičením prakticky žádné větší zkušenosti. Kruhový trénink pro začátečníky samozřejmě není tak intenzivní jako u pokročilých, ale stále se jedná o vysoce efektivní způsob posilování, potažmo shazování přebytečného špeku.

Jak již bylo naznačeno výše, kruhový tréning je vhodný jak pro pány, tak i pro dámy. Vzhledem k odlišné tělesné stavbě obou pohlaví je pochopitelné, že kruhový trénink pro ženy se bude v některých ohledech odlišovat od kruhového tréninku pro muže.

Obecně se dá říci, že dámy dostávají v rámci kruhového tréninku zabrat méně než muži. U žen se kruhový trénink zaměřuje primárně na potenciálně problematické partie, jako jsou hýždě, stehna a střed těla.

Kdo si chce kruhový tréning vyzkoušet, může navštívit FreshKruháč. Jedná se o nejlepší kruhový tréning v metropoli. První lekce je zdarma.