Na problémy s trávením tělo upozorňuje specifickými signály

Problémy s trávením mohou narušit celý chod vašeho organismu. Jak zjistit, že je něco v nepořádku? Pomocí několika signálů, kterým když budete věnovat pozornost, můžete vše poměrně rychle napravit. Bohužel mnoho lidí daným signálům nevěnuje až tak velkou pozornost, a tak mohou trávicí obtíže přejít v něco mnohem horšího. A jak poznáte, že je něco v nepořádku?

Pálení žáhy

Může se objevit třeba po alkoholu, česneku, nebo po kořeněných jídlech. To je něco zcela běžného. Pokud vás však žáha pálí doslova každý den bez jakékoliv příčiny, buďte na pozoru. Může to značit problémy s trávením. Raději navštivte lékaře kvůli kontrole, zda jste nebo nejste v pořádku.

Žaludeční problémy

Mohou být skutečně různorodé. Může se jednat o komplikace spojené hlavně s bolestí žaludku a také s poměrně častými křečemi. Někdy se mohou objevit i žaludeční vředy, nebo různé záněty. To vše naznačuje, že problémy s trávením opravdu nebudou daleko.

Zácpa

Jasný ukazatel toho, že ve vašem těle něco není v pořádku. Pokud dlouhodobě trpíte zácpo, je to jasný důsledek toho, že vaše střena nefungují. Řešit vše jenom projímadly nelze dlouhodobě. Základem by měla být změna stravování a pokud ano toto nepomůže, je na místě návštěva lékaře.

Alergie na potraviny

Pokud jste je dříve jedli a nyní se objevují možné alergie, může to taktéž naznačovat, že se ve vašem těle děje něco zvláštního a potraviny nejsou tráveny tak, jak by měly. Když budeme konkrétní, tak jasnými projevy alergie je třeba nadýmání, průjmy, bolesti hlavy, ale i křeče nebo nevolnosti.

Problém se stolicí

I ten naznačuje trávicí obtíže. I zde platí, že možných signálů může být hned celá řada. Příkladem je velmi častá, nebo i nepravidelná stolice. Problém může být také ve struktuře či pevnosti. Velkým rizikem může být i krev ve stolici. Tady už není dobré návštěvu lékaře odkládat.Řekněte ostatním, co si myslíte