Kořen ženšen přinese věčné zdraví, ochrání před nemocemi srdce a rychlým stárnutím

Ženšen je velice oblíbený léčebný prostředek. Je doslova nabitý léčivými látkami. Nejhodnotnější částí ženšenu je kořen, který má vliv na imunitní systém. Můžete ho koupit v bylinkářství a připravit si z něj domácí kapky. K léčebným účelům se používá čtyřletý až šestiletý kořen. Pokud aktuálně konzumujte celou řadu různých doplňků stravy a už vám z toho všeho jde hlava kolem, je načase udělat změnu – vsaďte na ženšen, který vám pomůže s většinou vašich potíží.

Podporuje srdce a krevní oběh

Pokud vás trápí srdeční potíže a bojíte se možných komplikací, vsaďte na ženšen. Dokáže dobře prokrvit celé tělo a pročišťuje cévy, čímž přispívá ke správné funkci celého oběhu i vašeho srdce.

Snižuje krevní tlak

Bojujete-li s vysokým krevním tlakem, nezapomeňte si pravidelně dopřát ženšen. V žádném případě nevysazujte své standardní léky, ale jako vhodný doplněk stravy zařaďte tento kořen. Pomůže vám cítit se lépe a přispěje léčbě – váš lékař bude při příští kontrole příjemně překvapen.

Zabraňuje vzniku rakoviny

Zvláště lidé, kteří mají riziko rakoviny v rodině, by měli být na své zdraví mimořádně opatrní a snažit se tomuto onemocnění všemi možnými způsoby předcházet. Hlavní je samozřejmě pravidelná preventivní kontrola u lékaře, ale riziko pomůže snížit také ženšen.

Podporuje zdravý spánek

Nemůžete usnout, i když jste doslova k smrti unavení? To je nejspíš důsledek stresu a celkového vyčerpání. Snažte se více odpočívat a jako rychlou první pomoc si dopřejte kořen ženšenu. Pomáhá zklidňovat organismus a dopřát vašemu tělu odpočinek, který nutně potřebuje.

Podporuje hubnutí

Máte-li potíže udělat něco se svou váhou, dopřejte si pomocníka ve formě ženšenu. Dokáže totiž urychlovat metabolismu, čímž podporuje spalování usazených tuků a pomáhá vám konečně dosáhnout vytoužené postavy.

Zabraňuje stárnutí

Nejznámější účinek ženšenu je samozřejmě to, že zpomaluje procesy stárnutí. A to samozřejmě nejen viditelně – po fyzické stránce, ale hlavně mentálně. Chrání váš mozek před poškozením a před odumíráním buněk, které jsou zodpovědné za jemnou motoriku a paměť.

Aplikovat ženšen byste měli po dobu minimálně tří měsíců, aby měla tato léčebná kúra účinek. Poté si dopřejte dvoutýdenní přestávku. A poté můžete celý proces zopakovat. Záleží, jak vy sami budete chtít.


Řekněte ostatním, co si myslíte