Proč do svého jídelníčku zařadit ovoce sušené mrazem

Fotografie: Shutterstock

Zdravý životní styl posiluje imunitu, zlepšuje náladu a udržuje nás mladé na duchu. Není-li vám to, co jíte, ukradené, určitě vás zaujme ovoce sušené mrazem.

V případě, že ho ještě neznáte, dovolte nám, abychom vás s ním seznámili, představili vám jeho největší výhody a podělili se s vámi o postup jeho výroby.

Jak poznat ovoce sušené mrazem

Je libo sušené maliny, švestky, dračí ovoce, broskve či banán? Nabídka sušeného ovoce je tak pestrá, že si z ní vybere každý. A protože ovoce sušené mrazem má skvělou chuť a lze si jej snadno zaměnit s čerstvým ovocem, získává si mezi lidmi stále větší popularitu. Na pohled ale ovoce sušené mrazem od toho čerstvého poznáte okamžitě. Ovoce totiž mrazem ztratí veškerou vodu.

Jak takové ovoce vzniká?

Chtěli byste vědět víc o tom, jak takové zmrazování ovoce probíhá? Jinými slovy: co je to lyofilizace ovoce? Základními faktory, které jsou pro sušení mrazem nezbytné, jsou tlak a teplota. Díky tomu se nejprve ovoce zmrazí, a následně se z něj snížením tlaku odpaří veškerá voda. To má za následek to, že plody nejsou nijak poškozeny, zachovávají si stále svůj tvar, jsou křupavé a hlavně, nepřijdou o žádné minerální látky ani vitamíny.

Nejenom plné prospěšných látek

Kromě toho, že si ovoce sušené mrazem zachovává své nutriční hodnoty, je skladné a dlouho trvanlivé, má i všestranné využití. Jestli jste vždy toužili po tom, vyrobit si svou vlastní domácí čokoládu, s lyofilizovaným ovocem vám to půjde snadno. Samozřejmě se dá jíst i samostatné a je skvělé jako svačina na cesty. A nesmíme zapomenout na to nejdůležitější, pokud si hlídáte svou váhu, do ovoce sušeného mrazem se nepřidává žádný cukr.

Jezte chytře, zdravě a užívejte si chuti čerstvého ovoce, i když právě není jeho sezóna.