Omládnout je možné i bez řezání skalpelem. Povislou kůži na obličeji a krku zlikvidují banality

Fotografie: Depositphotos

Každá žena by si přála zastavit proces stárnutí a eliminovat výskyt vrásek. Často přichází jako první nápad ošetření botoxem, ale ne všichni touží po chemii.

I když je botox snadnou cestou, jak řešit výskyt vrásek a povislou kůži, ne všechny ženy chtějí toto ošetření podstoupit. Proto raději hledají přírodní způsoby, jak své stárnutí skrýt nebo alespoň trochu zpomalit, aby dosáhly mladistvého vzhledu bez chemie a invazivních zákroků. Objevte 5 přirozených způsobů, jak se zbavit ochablé kůže na krku a obličeji bez použití botoxu. Více prozradila lékařka Cynthia Cobb.

Omezte množství cukru ve stravě

Všude na internetu se můžete dočíst, že konzumace cukru přináší více škody než užitku. Přestože se bez něj nelze zcela obejít, je potřeba jeho spotřebu snížit na minimum. Když vyloučíte cukr, produkce kolagenu bude vyvážená a vaše pokožka a tělo budou silné a hydratované. Jakmile je organismus hydratovaný, není možné, aby byl suchý – a vysušená pokožka je hlavní příčinou tvorby vrásek.

Zdvojnásobte příjem antioxidantů

Kůže pokrývá obrovskou plochu lidského těla. Potraviny bohaté na antioxidanty mohou vaší pleti pomoci od vrásek. Místo toho, abyste utráceli spoustu peněz za hydratační krémy, začněte jíst hodně borůvek, hroznů, jahod, ostružin, červených fazolí, špenátu a kapusty. To, co jíte, se nejvíce projevuje na vašem zevnějšku. A není to pouze o tom, zda přibíráte na váze, nebo hubnete, jde i o vaši pokožku.

Nikdy se nezapomeňte odlíčit

Už se zřejmě párkrát stalo, že jste usnuli s make-upem, protože jste byli příliš unavení nebo se vám prostě nechtělo trávit o pár minut déle v koupelně a podstupovat celý proces odlíčení, ale věřte, že make-up se pomalu vstřebává přes póry. Je důležité používat čisticí přípravky na vodní bázi.

Fotografie: Depositphotos

Konzumujte beta-karoten a vitamín A

Beta-karoten i vitamín A prokazatelně blokují sluneční ultrafialové paprsky. Nacházejí se v potravinách, jako je mrkev, sladké brambory, kapusta, špenát, ananas a meruňky. Doporučená denní dávka vitamínu A i beta-karotenu je 30 mg pro dospělého člověka.

Aplikujte okurkovou šťávu

Kolagenu a elastinu pro pružnost a pevnost pokožky se po 20. roce věku produkuje o 1 % méně každý rok. Okurky a okurková šťáva jsou základními složkami pro zdravou pokožku, protože obsahují kyselinu askorbovou. Při aplikaci na pokožku mohou okurky vytáhnout toxiny a škodlivé látky z pórů pokožky.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]