4 přírodní způsoby, kterými očistíte tolik důležitou slinivku břišní a podpoříte její správnou funkci

Fotografie: Depositphotos

Abyste podpořili správnou funkci slinivky břišní, stačí využívat tyto čtyři přírodní prostředky. Vyhnete se díky nim nepříjemným zdravotním komplikacím.

Pankreatitida se projevuje kolikou, nevolností a zvracením. Nejčastěji vzniká v důsledku onemocnění žlučových kamenů nebo nadměrné konzumace alkoholu. Úlevu od pankreatitidy mohou přinést bylinky, které lze použít jako doplňkovou léčbu. Abyste se těmto rizikům vyhnuli a předešli budoucím záchvatům, musíte se správně stravovat, hlídat si váhu a pravidelně cvičit. Také pravidelné pití bylinných nálevů může být receptem na bolest a nepříjemné příznaky pankreatitidy, potvrzuje lékař Jay N. Yepuri.

Zdravá slinivka je důležitá

Dbáme na stav jater a střev, ale často zapomínáme na slinivku břišní. Je to orgán, který je mimo jiné zodpovědný za produkci a vylučování hormonů, jejichž úkolem je regulovat koncentraci glukózy v krvi a produkci trávicích šťáv. Hromadění toxinů znemožňuje jeho správnou funkci. Problémy se slinivkou se projevují vysokou horečkou, zvracením a bolestmi břicha.

Pokud nepodnikneme léčbu, může se vyvinout zánět slinivky břišní nebo dokonce rakovina tohoto vnitřního orgánu. Proto je vhodné se o tento orgán systematicky starat, aby byla zachována jeho správná účinnost. Podívejte se, jak můžete přirozeně očistit slinivku od usazenin a toxinů.

Zelený čaj

Zelený čaj je neocenitelným zdrojem antioxidantů. Výzkum publikovaný ve vědeckém časopise Metabolomics ukazuje, že nápoj nejen zlepšuje stav tohoto vnitřního orgánu. Zelený čaj také chrání před vznikem rakoviny.

Fotografie: Freepik

Takový pozitivní účinek nápoje na stav slinivky je způsoben přítomností EGCG v jeho složení, tj. složky, která je zodpovědná za ničení rakovinných buněk. Epigallokatechin galát není lék, ale snižuje jejich negativní vliv na fungování slinivky břišní. Z tohoto důvodu se doporučuje pít alespoň jeden šálek zeleného čaje denně.

Nálev ze šalvěje a rozmarýnu

K pročištění slinivky můžeme pít nálev ze šalvěje a rozmarýnu. K jeho přípravě vám postačí snítka rozmarýnu, pět listů šalvěje, sklenice vody a včelí med. Bylinky vložte do hrnce, zalijte vodou a přiveďte k varu. Pak ho odstavte, počkejte, až se uvaří a vychladne. Přidejte malé množství medu. Nálev pijte jednou denně – po večeři.

Díky složkám tohoto bylinného nápoje se slinivka břišní očišťuje od škodlivých látek a zmírňuje se zánět. Kromě toho při večerní konzumaci způsobuje uvolnění svalů a lepší spánek.

Ostropestřec mariánský

Ostropestřec obsahuje silymarin, složku s protizánětlivými a antioxidačními účinky, která je velmi užitečná při čištění slinivky a jater od toxinů. Může se používat i k léčbě zánětu orgánu, který je zodpovědný za produkci žaludečních šťáv. Příprava nálevu z ostropestřce mariánského je velmi jednoduchá. Potřebujete lžičku ostropeřce a sklenici vody. Bylinky zalijte vroucí vodou a nechte je louhovat. Nálev po vychladnutí pijte po každém jídle.

Zdravý životní styl

Kromě zařazení infuzí rostlin s očistnými účinky do stravy, které mají pozitivní vliv na stav slinivky, stojí za to změnit stravovací návyky. Chcete-li pečovat o zdraví tohoto orgánu, měli byste:

  • vzdát se vysoce zpracovaných potravin,
  • omezit konzumaci mouky, cukru a koření, stejně jako alkoholu a kávy,
  • jíst hodně ovoce a zeleniny,
  • zařadit do jídelníčku produkty s hořkou a kyselou chutí, které stimulují produkci trávicích šťáv,
  • jíst lehce stravitelnou a objemově malou večeři.
Fotografie: Freepik

Kromě toho je dobré vést aktivní životní styl – pravidelně cvičit a vyhýbat se stresovým situacím. Vaše slinivka bude zdravá a vy se budete cítit dobře.

Zdroj: VeryWellHealth

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]