Proti nachlazení a dýchacím obtížím lze bojovat za pomoci rad našich babiček

Dýchací obtíže nemusíte léčit jenom chemií. Jsou tu osvědčené babské rady, které ukazují, jak silná může být příroda. Využijte jí a budete se divit, jak rychle dokážou zdravotní problémy vymizet. A to s jistotou, že mnohdy stačí použít jenom pár úplně běžných věcí. Jako v tomto případě.

Co budete na dýchací obtíže potřebovat?

Máte dost nefunkční chemie, kterou jenom zatěžujete svůj organismus? Dejte jí sbohem a využijte věci, které máte doma a které zabírají o mnoho více. Potřebovat budete:

  • 1 červenou cibuli
  • 500 g třtinového cukru
  • 2 citrony
  • 6 šálků kvalitní minerální vody
  • 7 lžic medu

Příprava má svá specifika

Máte potřebné suroviny? Pokud ano, můžete se pustit do příprava, která má svá specifika a jasný technologický postup. Jako první je třeba rozpustit cukr na pánvi, dokud nezačne vznikat karamel. Ten tvořte za stálého míchání. Po rozpuštění cukru k němu přidejte nakrájenou červenou cibuli a udržujte teplotu po dobu asi 2 minut.

Následně směs zalijte doporučeným množstvím minerální vody, opět přiveďte k varu a nechte vařit do té doby, dokud se voda neodpaří tak, že jí v nádobě zbude asi jenom jedna třetina. Potom můžete sundat ze sporáku a nechat chladnou při pokojové teplotě. Potom přidáte šťávu z dvou citronů a také med. Vše důkladně promíchejte a nalijte do uzavíratelné nádoby.

Nekonzumujte hned

Tento přírodní lék na dýchací obtíže nekonzumujte hned, ale až druhý den. Je třeba ho nechat 24 hodin odležet. Až potom je určený k použití. A to není nijak složité. Jedná se v podstatě o sirup, který užívejte před každým jídlem. Takto si dejte asi dvě lžíce třikrát denně. Uvidíte, že už první den pocítíte pozitivní změny.

Proč tyto babské rady pomáhají?

Jak je možné, že právě tento lék na dýchací obtíže tak dobře funguje? Je to jednoduché. Obsahuje dostatek vitamínu C, obsahuje draslík, vápník, ale také fosfor nebo zinek. Dále to jsou četné antioxidanty, antokyany a quercetin. Toto všechno dohromady dokáže pozitivně prospět naší dýchací soustavě. A to v případě, kdy se vám hůře dýchá, kdy máte astma, problémy s alergiemi, nebo kdy máte jakýkoliv kašel, nebo plicní problémy.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]