Přírodní způsoby léčby popraskaných koutků. Výsledek se dostaví již během prvních dvou dní

Fotografie: Shutterstock

Popraskané koutky, nepříjemná a bolestivá skutečnost, která si nevybírá svého nositele. Může se objevit u dětí i dospělých. Většinou se objeví někde kolem úst, především v koutcích. Taková prasklina je nepříjemná, bolí a mokvá. Mokvání je způsobeno příznivým prostředím, které prospívá růstu bakterií a mikroorganismů. Vždy je to především vlhko a teplo.

Vznik takového nejen nevzhledného, ale především bolestivého koutku, je zapříčiněno snížením imunity nebo onemocněním, jako je cukrovka či anémie. Snížení imunity zase způsobuje nulová fyzická aktivita nebo špatná životospráva, ochuzena o vitamíny získané ze zeleniny a ovoce. Jak lze popraskané koutky léčit bez pomocí lékaře?

Jak koutky vyléčit

Jedno z nejlepších řešení a léčby koutků je strava bohatá na vitamíny a minerály. Z vitamínů by to měl být především vitamin skupiny B a vitamin C. Dopřejte si vyšší dávky pomerančů, citronů. borůvek, malin, červeného masa, hrášku, fazolí a listové zeleniny.

Fotografie: Pixabay

Nezapomínejte ani na mléčné výrobky, které budou mít velký vliv. Ale pozor na ty sladké jogurty s čokoládou, dopřejte si přírodní jogurty nebo kefíry, které mají bifido kultury pro obnovu správné bakteriální flóry ve střevech. Právě tam začíná naše imunita.

Droždí

Další skvělou přírodní léčbu mohou poskytnout kvasnice – droždí. Můžete jej použít na kůži nebo perorálně. Pokud nemáte rádi droždí a raději ho na koutek natřete, tak smíchejte trochu vody s kostkou droždí na kaši a natřete vzniklou hmotu na koutek.

Jestliže vám droždí nevadí, smíchejte půl kostky droždí s lžičkou cukru a 100 mililitrů teplého mléka. Tento nápoj pijte jednou denně po dobu jednoho týdne.

Česnek

Pomocnou ruku může podat i česnek, s jeho baktericidními vlastnostmi. Česnek dokonale bojuje proti kvasinkám, stafylokokům, streptokokům, a vždy vítězí. Česnek lze použít přímo na kůži, ale to pouze pro ty odvážnější nebo jej jednoduše smíchejte s jídlem. Snažte se česnek sníst syrový, nikoliv uvařený. Udělejte si česnekovou pomazánku, guacamole a jiné vaše oblíbené jídla.

Fotografie: Pixabay

Med

Med je léčivou surovinou již po desetiletí. Má protizánětlivé účinky a je prospěšný nejen v léčbě kašle, akné, ale i v léčbě popraskaných koutků. Dokáže zacelit prasklou ránu, a ještě kůži vydezinfikovat. Jednoduše koutek medem potřete.

Aby se koutek již neobjevil, dbejte na pestrou stravu a pravidelný režim. Dopřejte si dostatek spánku, zeleniny, ovoce, ale i pohybu.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]