Přírodní metody na odstranění nepříjemných bolestí. Pomohou věci z vaší kuchyně

Fotografie: Freepik

Trpíte často na bolesti hlavy či zubů a máte již dost farmak, která jsou často doprovázeny nežádoucími účinky? Vyzkoušejte těchto 6 zaručených receptů, díky nimž se rychle zbavíte bolesti, a které si můžete připravit z běžných surovin používaných v kuchyni. Tyto recepty je možné použít jako analgetika i utišující přípravky, pro léčbu zánětu či zmírnění jeho projevů.

Čerstvé třešně

Přestože se tváří nenápadně a spíše jako druhořadé ovoce, třešně jsou velmi účinným prostředkem s uklidňujícím charakterem, jehož prostřednictvím lze dosáhnout účinné prevence, trpíte-li akutními bolestmi hlavy nebo zubů. Třešně ve své slupce obsahují antokyanin, látku, jež působí protizánětlivě a je vhodná především při nástupu migrény. Pravidelnou konzumací třešní – ideálně v čerstvé formě – dosáhnete optimálního vyvážení organismu a zabráníte rozvoji případného zánětu v těle.

Hřebíček na bolest zubů

Hřebíček je tradičním kořením pro sladké horké nápoje a čaje, jeho anestetické schopnosti zapříčiněné látkou zvanou eugenol jsou přidanou hodnotou, která z něj dělá velmi důležitou součást vybavení kuchyně. Hřebíček je ideální jako analgetikum v případě bolesti zubů. Pokud se vám začne rozšiřovat v ústech zánět dásní, rozkousejte hřebíček, nebo si jej přidejte do neslazeného čaje a nechte působit. Dobré je také kloktat výluh, rozhodně to ovšem nepřehánějte s množstvím.

Hrozny proti bolesti zad

Trpíte-li bolestmi zad, kromě pravidelného cvičení můžete bolesti předcházet nebo ji zmírňovat konzumací hroznového vína. Velkou výhodou hroznů je jejich schopnost pročišťovat krevní oběh, čímž napomáhají odbourávat nežádoucí látky z těla včetně zánětlivých infekcí a prospívají obnově tkání zádových svalů.

Směs zázvoru a kurkumy

Zázvor je známý svou všestrannou prospěšností lidskému organizmu. Jako takový je zázvor považovaný za superpotravinu, která pomáhá léčit především akutní kapénkové infekce, při rýmě a nachlazení. Kromě toho je účinný také při léčbě bolestí kloubů a svalů. Pokud zázvorový prášek smícháte s kurkumou a budete pravidelně v malých dávkách užívat, nebo je přidávat jako ostré koření do pokrmů, dosáhnete velmi dobrých výsledků také v této oblasti.

Česnek jako lék na bolest uší

Obdobně jako zázvor, i česnek je považován za superpotravinu působící pozitivně proti bolesti a při léčbě zánětů. Česnekový extrakt se používá také jako báze pro výrobu antibiotik. Při léčbě bolesti uší se používá zevně v olejovém roztoku. Ten se připraví rozdrcení jednoho stroužku česneku a zahřátím v několika lžičkách rostlinného oleje. Aplikují se pak maximálně dvě kapky do každého ucha.

Sůl – univerzální lék na bolest

Solné roztoky se používají pro různé účely, nejčastěji se však uplatňují jako prostředek pro zmírnění bolesti:

  • nohou
  • zad a otoků
  • v krku

Při bolesti nohou je dobré je namočit minimálně na 15 minut do teplého solného roztoku. Obdobným způsobem lze ošetřovat také bolavá záda a otoky, případně je možné rozehřát na pánvi pouze sůl (bez vody) přibližně na 5 minut a poté přiložit na bolestivé místo. Pro bolesti v krku se roztok používá především jako kloktadlo.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]