Nejlepší přírodní antibiotika, která najdete doma v lednici nebo ve spíži

Mnoho lidí znovu začíná objevovat, jak silná je příroda. A tak začíná stoupat zájem o takzvaná přírodní antibiotika. Tedy o suroviny, které se jeví jako naprosto běžné, ale které umí výrazně pomoci zlepšit naše zdraví. A to bez chemie, kterou obsahují klasické prášky. Pokud se o přírodní antibiotika také začínáte zajímat, budete překvapeni, kolik se jich nachází i u vás doma.

Jako doplněk léčby

Je jasné, že když se jedná o skutečně komplikovanou nemoc, jsou klasická antibiotika na předpis nutností. V případě, že jde ale o vcelku běžný a banální zdravotní problém, mohou se hodit i přírodní antibiotika. Ta urychlí léčbu a zároveň nezpůsobí to, že bychom do těla pumpovali přebytečnou chemii. A jaká přírodní antibiotika můžeme doporučit? Možností je celá řada.

Česnek

Ten patří mezi nejznámější přírodní antibiotika, jelikož dokáže efektivně hubit mnoho různých bakterií. Řada lidí se mu kvůli chuti a zápachu vyhýbá, což je velká chyba. Doporučujeme ho přidávat do jídel a v případě akutních problémů ho prolisovat, smíchat s medem a dát si pár lžiček.

Zázvor

Nejenom, že dochutí jídla, nebo se stane základem pro čaj, či letní osvěžující limonádu – nebo také pivo. Zázvor je i dobrým přírodním antibiotikem, které dokáže dobře eliminovat řadu nemocí, co mají bakteriální základ. Použití je přitom snadné. Stačí nastrouhat a sníst s medem nebo vypít v čaji i limonádě.

Jablečný ocet

Je jak dobrým dochucovadlem řady jídel, tak je i dobrým pomocníkem pro zdraví. Doslova se o něm říká, že umí naše tělo dobře dezinfikovat. Obecně je doporučován na bolesti v krku a běžná nachlazení. Stačí pár lžic denně, rozmíchat ve vodě a tento nápoj vypít.

Olivový list

Klasické olivy zná každý. Ale co listy? Jsou větším pomocníkem pro naše zdraví, než si myslíme. Extrakty z nich mohou našemu tělu prospět nejenom v době nemocí. Připravit doma si můžete třeba i silný olej. Základem je panenský olivový, ve kterém se budou listy louhovat.

Křen

Zde platí to podobné, jako i česneku. Patří mezi přírodní antibiotika, ale lidé se mu vyhýbají hlavně proto, že je silný jak na vůni, tak na chuť. I tady je proto na místě nastrouhat ho a smíchat s medem. Ten jeho ostrost potlačí.

Eukalyptus

Známý eukalyptus, třeba v podobě oleje, je velmi dobrým pomocníkem hlavně ve chvíli, kdy jste nachlazeni a máte kašel. Stačí ho pravidelně užívat a zjistíte, že má protizánětlivé, antioxidační i analgetické vlastnosti. A navíc umí dobře posílit i lidskou imunitu.

Med

Předposledním tipem je díky své prospěšnosti také kvalitní med. Ten jsme doporučili míchat třeba s česnekem a křenem, ale dát si ho můžete i samotný. Třeba do čaje. Nebo jím dochucujte nápoje. Pochutnáte si a tělu prospějete.

Vitamín C

Na závěr něco obecného. V podstatě jakákoliv plodina, která obsahuje tento silný antioxidant. Dobrým zdrojem jsou třeba citrusy, jahody, prokolice, rajčata, kiwi a řada dalších v podstatě běžných druhů ovoce a zeleniny.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]