Lymfodrenážní masáž obličeje: Napuchlá a mdlá pleť již nebude mít dlouhého trvání

Fotografie: Depositphotos

Správná masáž obličeje vám dokáže pomoci zbavit se napuchlé pleti a některých známek stárnutí. Funguje na velmi snadném principu a můžete si ji provést sami.

Lymfatický systém je velmi důležitou součástí lidského imunitního systému – odvádí totiž lymfu do krevního oběhu, přičemž odstraňuje tělesný odpad a přenáší bílé krvinky, které pomáhají předcházet infekcím v daných částech těla. Pokud se však v tomto systému objeví překážka, může se v něm začít hromadit tekutina. S jejím odstraněním vám však dokáže pomoci lymfodrenážní masáž, speciální druh pleťové terapie, který si v poslední době získává čím dál více obliby, říká doktorka Cynthia Cobb.

Lékařské výhody

Lymfodrenážní masáže urychlují vstřebávání a transport lymfatických tekutin, které obsahují toxiny, bakterie, viry a proteiny. Tímto způsobem by proto mohl tento druh terapie skvěle pomáhat snižovat otoky po chirurgickém zákroku, včetně odstranění zubu, nebo úrazech. Stejně tak by se mohlo jednat o přirozený způsob, jak se zbavit nevzhledného akné, ekzémů, a dokonce i poruch trávení. Lymfodrenážní masáže se však také osvědčily v oblasti péče o krásu, a to zejména díky tomu, že redukují jemné linky, vrásky a oční váčky.

Někteří však o těchto účincích lymfodrenážní masáže nejsou zcela kompletně přesvědčeni. Přesto se však najdou tací, kteří ji doporučují a vykazují dobré výsledy. Je proto důležité, abyste se před vyzkoušením tohoto druhu terapie ujistili u svého praktického lékaře, zda je to pro vás vhodné.

Metoda lymfodrenážní masáže

Lymfodrenážní masáž obvykle provádí profesionál, a proto pokud ji chcete z jakýchkoliv důvodů vyzkoušet, najděte si dostatečně vyškolenou kosmetičku. Je ovšem důležité poznamenat, že pokud ji chcete provést ze zdravotních důvodů, měli byste se obrátit na specialistu s certifikátem. Ve většině případů to vypadá tak, že na vás začne lehkým tlakem a jemnými pohyby poklepávat a hladit vás okolo obličeje a následně bude postupovat podle tradičních praktik – stejně tak pak může masér či masérka použít jemný kartáč.

Detail tváře a čelisti mladé ženy trpící akné a ucpanými póry
Fotografie: Pixabay

Jak si ji provést svépomocí

Lymfodrenážní masáž obličeje si můžete provést i vy sami doma. Ještě před tím, než však začnete, byste se měli ujistit, zda je to pro vás vhodné (například konzultací se svým praktickým lékařem). Pokud však do toho chcete jít a ušetřit peníze, můžete postupovat následovně:

  • Začněte hlubokým dýcháním. Položte si dlaně na břicho a zhluboka se nadechněte nosem, dokud neucítíte, že se vám břicho tlačí do dlaní. Poté začněte vydechovat, dokud břicho nebude opět v rovině, a opakujte asi pětkrát.
  • Nyní si udělejte pohodlí. Můžete si vybrat, zda budete sedět, stát, nebo ležet.
  • Začněte vyvíjet tlak. Pomocí dlaní začněte u svého čela a jemným tlakem pomalu protahujte kůži směrem dolů k lymfatickým uzlinám na krku. Klidně a jemně pokračujte a poté postupujte po celém obličeji dolů.
  • V okolí očí buďte opatrní. V oblasti pod očima provádějte pouze jemné klouzavé pohyby.
  • Postup opakujte v každé oblasti asi pětkrát.

Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, můžete tuto masáž provádět každý den, nebo alespoň třikrát do týdne.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]