Krevní tlak nesnižují jen prášky, ale pomůže i jednoduchý cvik

Vysoký krevní tlak je jednou z nejčastějších zdravotních obtíží současnosti. Ve vyspělých státech jím trpí velké procento dospělé populace a zdaleka se nejedná jen o populaci v seniorském věku. Naopak vysoký krevní tlak trápí stále mladší muže i ženy. Dá se říci, že je jednou z civilizačních nemocí dneška a svým způsobem je daní za náš moderní způsob života, který je často plný stresu a nezdravého životního stylu.

Inspirace orientálním léčitelstvím a filozofií

Pokud půjdete se zvýšením krevním tlakem ke svému praktickému lékaři, s největší pravděpodobností vám jako řešení předepíše některý z mnoha druhů léků, které na problém vysokého krevního tlaku existují. Existuje ale i jiné, přírodnější řešení, konkrétně jeden cvik, který vám s návratem tlaku na normální hodnoty může pomoci.

Jedná se o naprosto bezpečnou praktiku, kterou mohou provádět všechny osoby bez ohledu na věk. Cvičení je inspirované východní asijskou filozofií a léčitelstvím a souvisí s vírou v existenci nejrůznějších energií.

Cílem toho cvičení je vlastně sladit životní energii s energií celého světa. Základem cvičení jsou dlaně sevřené v pěst, neboť tato poloha slouží k normalizaci krevního tlaku. Muži by toto cvičení měli vždy začínat levou rukou, ženy pravou. Důvodem je, že podle orientálního léčitelství je energie obou pohlaví trochu odlišná.

Kdy a jak cvičit

Toto cvičení se doporučuje praktikovat dvakrát denně, jednou při východu a jednou při západu slunce. Začněte tím, že se postavte vzpřímeně s rovnými doširoka otevřenými rameny. Následně se zhluboka nadechněte a při výdechu naprosto uvolněte své horní končetiny, měly by doslova viset, ale neměli byste je nepřirozeně napínat.

Dalším krokem je postupné ohýbání prstů v pěst. Ženy začínají od pravé ruky, muži od levé ruky. Toto cvičení provádějte vždy jen jednou rukou po dobu přibližně čtyřiceti pěti sekund.

Následně po dobu pěti sekund odpočívejte a poté začněte cvik stejným způsobem provádět i druhou rukou. Po provedení cviku opět několik sekund odpočívejte.

Jako další krok obě končetiny upažte a opět proveďte stejný cvik s ohýbáním prstů. Po jeho provedení si opět odpočiňte.

Dále pokračujte zvednutím obou končetin nad hlavu a cvičení se svíráním prstů v pěst znovu opakujte. Po posledním odpočinku své paže předpažte a cvik proveďte každou rukou ještě jednou. Během celého cvičení se snažte pomalu a klidně dýchat.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]