Bolí vás hlava? Třešně vám pomůžou

Na světě existuje více jak tisíce druhů třešní, višní, sladkovišní. Jedná se o velice populární sladké ovoce, které zbožňují nejen malé děti, ale i dospělí. Jedinou nepříjemnost nám může někdy způsobit pouze pohled dovnitř, kde se rád ukrývá červík. Po staletí se toto ovoce používá nejen jako potravina, ale i léčivo. Zvláště v přírodní medicíně se používá při bolestech hlavy, menstruace, zánětu dásní, problémy se štítnou žlázou, ale i únavy či stresu. Třešně patří mezi dietní jídla, proto i toto ovoce je často vyhledáváno mezi lidmi, kteří potřebuji shodit nějaká kila.

Co obsahují třešně

Třešně jsou bohaté na antioxidanty, ale taktéž na flavonoidy. Ve vědeckých studiích bylo prokázáno to, že pravidelná konzumace třešní snižuje onemocnění srdce, onemocnění kostí, ale již zmíněnou únavu, či bolest. Za snížení bolesti může další látka, která je obsažena v třešních. Jedná se o anthocyanin. Je to nejsilnější antioxidant vůbec. Vyskytuje se nejen v třešních, ale i borůvkách. Obecně se dá říci, že tato látka se vyskytuje v tmavém ovoci. Pokud tedy sníte více jak 20 třešní, od bolesti se vám rychleji uleví, než byste použily například aspirin, nebo jinou tlumící tabletku. Ale věděli jste, že kromě již sladkého, červeného ovoce, můžete použít i stonek třešní?

Třešňový čaj

Jak už bylo napsáno, můžeme použít stonek. Pro výrobu třešňového čaje potřebujete menší hrst stonků, které zalijeme vroucí vodou (1 litr) a necháme vařit dalších 2-5 minut.  Poté ho sundáme z plotny a necháme stát – dalších 15 minut. Následně scedíme a můžeme podávat buď s medem, nebo ho můžeme osladit třtinovým cukrem. Tento čaj můžete používat při onemocnění ledvin, či močového ústrojí.

Zajímavost ze světa třešní

Třešně jsou symboly štěstí v Japonsku. Jedná se národní květinu, která se uctívá, ale má i svůj státní svátek.

 Fotografie publikována se svolením od Ntwowe Photography FreeDigitalPhotos.net